Liposukcja ultradźwiękowa – zyskaj ciało, o jakim marzysz

Wąska talia to cecha wyglądu, o jakiej marzy wiele kobiet. Chociaż ćwiczenia i dieta zdecydowanie pomagają w osiągnięciu celu, nie zawsze dają upragnione rezultaty. Pomocna może okazać się liposukcja ultradźwiękowa – zabieg, który w mało inwazyjny sposób pozwala na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z newralgicznych obszarów ciała. Twoim marzeniem jest płaski brzuch? Rozważ zabieg Vaser Lipo.

Co to jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) to mało inwazyjny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, którego celem jest usunięcie nadmiaru uporczywego tłuszczu, opornego na takie metody wyszczuplania, jak dieta i ćwiczenia. Procedura nie wymaga hospitalizacji. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, trwa około dwóch godzin, a po jego wykonaniu jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Innowacja liposukcji ultradźwiękowej (w porównaniu do klasycznej liposukcji) polega na wstępnym rozbijaniu tkanki tłuszczowej ultradźwiękami, dzięki czemu tłuszcz może zostać skutecznie i bezpiecznie odessany.

Na czym polega zabieg Vaser Lipo?

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo dostępna w Klinice Miracki w Warszawie to zabieg chirurgiczny wykonywany przez chirurga na odpowiednio przygotowanej sali operacyjnej. Poprzedza go konsultacja lekarska, podczas której specjalista poznaje oczekiwania pacjenta, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej oraz informuje pacjenta o przebiegu procedury.

Chirurg zaczyna od zaznaczenia obszarów, z których należy usunąć nadmiar tłuszczu. Następnie anestezjolog podaje narkozę, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Chirurg wykonuje maleńkie nacięcia w obszarze zabiegowym, przez które wprowadza sondę, emitującą ultradźwięki bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do odseparowania komórek tłuszczowych od tkanek okalających i przetworzenia ich w emulsję, która może był sprawnie i bezpiecznie usunięta przy pomocy specjalnej kaniuli i pompy ssącej. Ilość tłuszczu usuwanego podczas liposukcji ultradźwiękowej zdeterminowana jest celami zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej trwa około dwówch tygodni. Wyszczuplane miejsce jest lekko opuchnięte. Po zabiegu istotne jest noszenie ubranka uciskowego (przez około 4-6 tygodni) oraz wykonywanie drenażu limfatycznego lub innych zabiegów usprawniających przepływ limfy, zaleconych przez chirurga. Takie postępowanie zapewnia najlepsze efekty i zapobiega wystąpieniu skutków ubocznych.

Zalety odsysania tłuszczu z pomocą ultradźwięków

  • Pośrednim efektem liposukcji ultradźwiękowej jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, które nie występuje przy klasycznej liposukcji. Efekt ten wynika ze specyficznych właściwości ultradźwięków.
  • Liposukcja kawitacyjna Vaser Lipo wyróżnia się niskim ryzykiem powikłań oraz stosunkowo krótką i niezbyt wymagającą rekonwalescencją. Niewielkie rany goją się szybko. Należy jedynie pamiętać o noszeniu ubranka uciskowego, które zapewnia odpowiednie wymodelowanie sylwetki.
  • Pierwsze efekty liposukcji brzucha w postaci zwężonej talii i płaskiego brzucha widoczne są w zasadzie bezpośrednio po jego zakończeniu.
  • Liposukcja ultradźwiękowa służy nie tylko do wyszczuplania ciała, ale też do pozyskania tkanki tłuszczowej do tzw. zabiegu lipotransferu. Vaser Lipo pozwala na odzyskanie i ponowne użycie około 90% odessanego tłuszczu. Do czego się go wykorzystuje? Można nim wypełnić zmarszczki, powiększyć usta, ujędrnić biust lub pośladki. To autologiczny wypełniacz, który jest dużo bezpieczniejszy od syntetycznych substancji.

Dowiedz się więcej na temat nowoczesnych metod liposukcji – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy