Czym są implanty zębowe? Ile wytrzymują implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości w celu zastąpienia brakujących zębów. Są one wykonane z tytanu lub innych hipoalergicznych materiałów i po wszczepieniu są pokryte koronami zębowymi, które wyglądają i działają jak naturalne zęby. Implanty zębowe stanowią trwałą i estetyczną alternatywę dla protez i mostów zębowych. Dowiedz się z dalszej części artykułu, ile wytrzymują implanty zębowe.

Ile wytrzymują implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są uważane za trwały sposób na zastąpienie brakujących zębów i często wytrzymują przez wiele lat. Czas trwania implantów zależy od kilku czynników, takich jak jakość materiałów, technika implantacji, styl życia pacjenta (np. palenie tytoniu) i jego nawyki higieniczne.

Średnio implanty stomatologiczne wytrzymują od 10 do 15 lat lub dłużej, ale niektóre implanty mogą wymagać wymiany lub naprawy w ciągu kilku lat od zabiegu. Regularne wizyty u Implantologa i dobra higiena jamy ustnej mogą pomóc w przedłużeniu żywotności implantów. Jeżeli myślisz o założeniu implantów stomatologicznych, dowiedz się więcej: https://www.supradent.pl/oferta/implantologia/

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Wybór implantów zębowych jest indywidualną decyzją i zależy od wielu czynników, takich jak stan zdrowia jamy ustnej, oczekiwania dotyczące funkcji i wyglądu zębów, budżet i inne czynniki.

Implanty zębowe są uważane za trwały i skuteczny sposób na zastąpienie brakujących zębów i mogą oferować wiele korzyści, takich jak poprawa funkcji i wyglądu uśmiechu, zwiększenie pewności siebie i poprawa zdrowia jamy ustnej.

Jeśli jesteś zainteresowany implantami zębowymi, należy skonsultować się ze swoim stomatologiem, aby uzyskać pełne informacje i ocenić, czy są one odpowiednie dla Twoich potrzeb i sytuacji. W ten sposób można uzyskać wyczerpujące informacje i wiedzieć, co można oczekiwać od tego rodzaju procedury

Jak wygląda procedura wszczepienia implantów zębowych?

Ogólnie rzecz biorąc, procedura wszczepienia implantów zębowych składa się z kilku kroków:

  1. Ocena stanu zdrowia jamy ustnej: przed wszczepieniem implantów zębowych stomatolog dokona oceny stanu zdrowia jamy ustnej, aby upewnić się, że jest to odpowiednia opcja.
  2. Przygotowanie miejsca implantacji: stomatolog usunie ewentualne zęby i tkanki w miejscu, w którym będzie znajdował się implant.
  3. Implantacja: stomatolog wszczepi implant do kości w miejscu brakującego zęba. W zależności od sytuacji, implant może być umieszczony bezpośrednio w kości lub wymagać czasowego osłonięcia, tzw. okluzji, aby pozwolić na wzrost tkanki kostnej.
  4. Oczekiwanie na gojenie: po wszczepieniu implantów zębowych należy poczekać kilka miesięcy, aby implant zintegrował się z kością.
  5. Montaż korony: po wystarczającym czasie gojenia, stomatolog zamontuje na implantach koronę protetyczną lub most dentystyczny będącym elementem wypełnienia protetycznego.
  6. Kontrola pooperacyjna: stomatolog będzie kontrolować stan jamy ustnej i implantów, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.

Czas trwania procedury i czas gojenia może się różnić w zależności od liczby implantów, stanu zdrowia jamy ustnej i innych czynników. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się ze swoim stomatologiem, aby uzyskać pełne informacje na temat tej procedury. Jeżeli szukasz sprawdzonej kliniki stomatologicznej, odwiedź stronę Supradent.plPodobne tematy