Drenaż limfatyczny w domu

Istnieje wiele różnych technik drenażu limfatycznego. Niektóre z bardziej popularnych to masaż, szczotkowanie na sucho, terapia Endsopheres i manualny drenaż limfatyczny. Dowiedz się, jak wykonać każdą z nich w domu, aby zmaksymalizować swoje korzyści. Używając lekkiego dotyku i rozciągając skórę w dół, masaż ten działa na układ limfatyczny organizmu, aby przenieść toksyny z tkanek ciała. Po kilku sesjach, można oczekiwać, aby poczuć dużą ulgę od tego stanu.

Masaż

Manualny drenaż limfatyczny to forma masażu, która zachęca do odprowadzania limfy, płynu, który przenosi produkty odpadowe z tkanek i z powrotem do serca. Jest to świetny sposób, aby poprawić swoje zdrowie i pomóc organizmowi lepiej funkcjonować. Wiele osób przysięga na korzyści płynące z drenażu limfatycznego, a Ty możesz uzyskać takie same rezultaty stosując kilka prostych technik masażu. Ale czym jest drenaż limfatyczny i dlaczego jest korzystny?

Układ limfatyczny jest odpowiedzialny za równowagę płynów i składników odżywczych w całym organizmie. W ciągu dnia organizm ludzki wtłacza do systemu naczyń włosowatych około 20 litrów płynów, z czego 17 litrów jest ponownie wchłaniane przez układ żylny. Pozostałe trzy litry stają się płynem limfatycznym i ostatecznie wracają do krwiobiegu. Jeśli płyn limfatyczny nie odprowadza się prawidłowo, może prowadzić do obrzęków i ograniczać przepływ krwi. Dlatego masaż limfatyczny pomaga zapobiegać cofaniu się płynu i przywraca właściwą równowagę.

Szczotkowanie na sucho

Praktyka szczotkowania na sucho jest stosowana od tysięcy lat, szczególnie w ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych. Metoda ta poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, odtruwa organizm, może zmniejszyć obrzęki, ból i zatrzymanie wody. Praktyka ta może przynieść korzyści każdemu i nie jest to tylko hipisowski trend. Słaby przepływ limfy może prowadzić do wielu różnych problemów, w tym przewlekłych chorób, depresji i niskiej energii. Może również powodować infekcje bakteryjne.

Choć możesz być sceptycznie nastawiony do efektów szczotkowania na sucho, warto spróbować. Proces szczotkowania na sucho może pobudzić układ limfatyczny, zwiększyć odporność i poprawić wygląd skóry. Limfa to skomplikowana sieć tkanek, które przenoszą białe krwinki i płyn zwalczający infekcje w całym organizmie. Jeśli układ limfatyczny nie jest stymulowany, dochodzi do jego zastoju, co powoduje, że organizm jest mniej skuteczny w walce z infekcjami.

Endsopheres Therapy

Niezależnie od tego, czy chcesz wymodelować swoje ciało, czy po prostu pozbyć się cellulitu, Endsopheres Therapy może być dla Ciebie odpowiednim zabiegiem. Jej innowacyjna metoda mikrowibracji kompresyjnej jest ukierunkowana na kluczowe części ciała, aby zapewnić Ci pożądane rezultaty. Jej zalety rzeźbiące i redukujące cellulit okazały się korzystne dla wszystkich obszarów ciała, co czyni ją idealną do stosowania zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Urządzenie Endospheres stymuluje układ limfatyczny, aby usunąć zastałe płyny i pomóc komórkom skóry oczyścić się i nawodnić. Pobudza mięśnie do pracy i stymuluje krążenie krwi. Pomaga pozbyć się ciężkich nóg poprzez poprawę mikrokrążenia oraz zmniejszenie stanu zapalnego i bólu. Urządzenie zachęca również do zdrowego przepływu krwi w organizmie, zmniejszając obrzęki i zwiększając napięcie mięśni.

Manualny drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to doskonały sposób na wsparcie funkcjonowania Twoich węzłów chłonnych i białych krwinek. Zwiększony przepływ limfy pomaga organom lepiej filtrować krew i zatrzymywać bakterie, wirusy i inne obce cząstki. Jeśli te obszary zostaną zablokowane, proces ten spowalnia się i zwiększa ilość toksyn we krwi. Gdy węzły chłonne są zatkane, nie mogą prawidłowo wykonywać swoich funkcji i mogą pogorszyć stany zapalne skóry.

Jeśli w przeszłości miałeś operację węzłów chłonnych, Twój lekarz może zalecić profesjonalny masaż drenażu limfatycznego po zabiegu. Może to pomóc zmniejszyć obrzęk i dyskomfort związany z obrzękiem limfatycznym po zabiegu. Około 20 procent osób, które przeżyły raka piersi, doświadczy obrzęku limfatycznego. Ale badania nad masażem limfatycznym są mieszane. Jeden mały przegląd z 2015 roku stwierdził, że ręczny drenaż limfatyczny w połączeniu z bandażami uciskowymi zmniejszył obrzęk limfatyczny po operacji raka piersi. Badania na ten temat są nadal mieszane, więc możesz chcieć porozmawiać z lekarzem przed poddaniem się drenażowi limfatycznemu.

Podobne tematy